Rozpocznij rekrutację
Jednolite studia magisterskie, studia I oraz II stopnia
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby posiadające świadectwo dojrzałości / maturalne w przypadku aplikacji na studia I stopnia lub dyplom ukończenia studiów w przypadku aplikacji na studia II stopnia.
Aplikacja na studia niepełnoletniego kandydata winna się odbywać wyłącznie w obecności rodzica lub opiekuna prawnego.
Terminy rekrutacji na semestr letni w roku akademickim 2024/2025
na wybrane kierunki: 10 styczeń – 28 luty 2025
Terminy rekrutacji na rok akademicki 2025/2026
kierunek aktorstwo: 15 maj – 10 wrzesień 2025
kierunek lekarski: 15 maj – 29 sierpień 2025
pozostałe kierunki: 15 maj – 26 wrzesień 2025
Rekrutacja może zakończyć się wcześniej, po wyczerpaniu limitu miejsc.
Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.
W uzasadnionych wypadkach Rektor, działając na pisemny umotywowany wniosek kandydata może wyrazić zgodę na przyjęcie dokumentów wymaganych przy postępowaniu rekrutacyjnym po terminie określonym przez Senat zakreślając ostateczny termin ich złożenia.
Zasady przyjęć na studia:
Aby zostać studentem, należy złożyć podanie o przyjęcie na studia wraz z kompletem wymaganych dokumentów oraz wnieść wymagane opłaty
Warunkiem przyjęcia na studia na kierunku:
Administracja, Architektura, Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Dietetyka, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Finanse i rachunkowość, Fizjoterapia, Informatyka i ekonometria, Kryminologia i kryminalistyka, Kryminologia i resocjalizacja, Kosmetologia, Logopedia i pedagogika szkolna, Media mastering, Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika stosowana, Pielęgniarstwo, Podiatria, Prawo, Psychologia, Ratownictwo medyczne, Stosunki międzynarodowe, Zarządzanie
jest złożenie kompletu dokumentów oraz pozytywna ich ocena.
Kryteria przyjęć obowiązujące na kierunkach:
Aktorstwo, Architektura II st., kierunek Lekarski, kierunek Lekarski w języku angielskim, Kosmetologia II st., Pielęgniarstwo II st., Filologia oraz studia w języku angielskim
zostały opisane na stronach poszczególnych kierunków (oferta edukacyjna).
Potwierdzanie efektów uczenia się:
- Jak potwierdzać efekty uczenia się zdobyte poza systemem studiów – plik PPT: Prezentacja
- Uchwała Senatu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie sposobu potwierdzania efektów uczenia się osobom ubiegającym się o przyjęcie na studia w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (zmieniona Uchwałą Senatu z dnia 20 marca 2020 r., 3 marca 2021 r., 30 czerwca 2021 r., 29 września 2021 r., 26 kwietnia 2023 r. oraz 3 lipca 2024 r.) – plik PDF, załącznik zmieniony uchwałą z 3 lipca 2024 r. – plik PDF
Tekst jednolity Uchwały: Uchwała Senatu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie sposobu potwierdzania efektów uczenia się osobom ubiegającym się o przyjęcie na studia w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Zarządzenie Rektora z 23 marca 2020 r. w sprawie zasad pobierania opłat za potwierdzanie efektów uczenia się (zmienione Zarządzeniem z dnia 10 maja 2022 r.) – plik PDF
- Wniosek o potwierdzenie efektów uczenia się – plik PDF: wzór
Proces rekrutacji na jednolite studia magisterskie, studia I oraz II stopnia:
Etap I
Wypełnij elektroniczny formularz rejestracyjny na stronie Systemu elektronicznej rejestracji (rejestracja.uafm.edu.pl).
Przy wypełnianiu formularza zwróć uwagę na poprawność wszystkich danych przed zatwierdzeniem.
W części dotyczącej poziomu wybranego języka obcego sprawdź jego poziom rozwiązując test językowy.
Po wypełnieniu wszystkich pól w formularzu system wygeneruje kwestionariusz kandydata na studia. Wydrukuj go, sprawdź i uzupełnij wymagane punkty, zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz deklarację językową.
Podpisz czytelnie wszystkie strony kwestionariusza imieniem i nazwiskiem. Jeżeli kandydat jest niepełnoletni to wymagane są dwa podpisy: czytelny podpis opiekuna prawnego i czytelny podpis kandydata.
Osoby, które chcą aplikować na studia w języku angielskim wypełniają i drukują kwestionariusz w języku angielskim.
Etap II
Przygotuj wszystkie potrzebne do złożenia dokumenty (Wymagane dokumenty), opłać postępowanie kwalifikacyjne. Wniesiona opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi.
Etap III
Złóż dokumenty w Dziale Rekrutacji Krakowskiej Akademii (ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków, bud C, parter, w godzinach otwarcia Działu Rekrutacji)
Procedura składania opisana w sekcji Wymagane dokumenty.
Etap IV
Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na dwa kierunki studiów lub na studia stacjonarne i niestacjonarne dokonujesz rejestracji na każdy kierunek studiów, kompletujesz dokumenty dla każdego kierunku/trybu studiów i składasz je w Dziale Rekrutacji. Opłacasz każde postępowanie odrębnie.
Etap V
Komisja Rekrutacyjna przeprowadzi postępowanie kwalifikacyjne. Wynik z postępowania kwalifikacyjnego zostanie przesłany (do dnia podanego na potwierdzeniu złożenia kompletu dokumentów) drogą elektroniczną na adres e-mail podany w kwestionariuszu.
Etap VI
Po uzyskaniu informacji o wpisaniu na listę studentów masz 7 dni na dokonanie opłaty wpisowego na otrzymany osobiście (gdy dokumenty były składane w Dziale Rekrutacji) lub drogą elektroniczną (w przypadku przesyłania dokumentów pocztą) indywidualny numer rachunku bankowego.
Proces rekrutacji zakończony jest wpłatą jednorazowego wpisowego, wpisaniem na listę studentów oraz nadaniem numeru albumu (indeksu).
Terminy egzaminów z języka polskiego i angielskiego dla obcokrajowców lub osób z zagraniczną maturą
25.06.2025
17.07.2025
17.09.2025
Kandydaci, którzy chcą przystąpić do egzaminu zobowiązani są do złożenia wymaganych dokumentów min 2 dni przed wybranym przez siebie terminem egzaminu
Terminy zjazdów dla studentów studiów niestacjonarnych w roku akademickim 2024/2025
aktualizacja 16.09.2024
Harmonogramy zajęć
Wymagane dokumenty
Wymagane dokumenty w procesie rekrutacji na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie:
- podanie (kwestionariusz) wypełnione poprzez system elektronicznej rejestracji
- fotokopia świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu) lub kopia notarialna
- 1 kolorowa fotografia o wymiarach 35 x 45 mm (wykonana na jednolitym jasnym tle, mająca dobrą ostrość oraz odwzorowująca naturalny kolor skóry, obejmująca wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazująca wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice oraz brwi i przedstawiająca osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami).
- do wglądu: dowód osobisty, w przypadku obcokrajowców paszport lub inny dokument tożsamości
- dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej
- na kierunki: Lekarski, Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo, Podiatria, Ratownictwo medyczne zaświadczenie lekarskie (medycyna pracy) o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na wybranym kierunku – wykaz czynników szkodliwych
- na kierunki: Lekarski, Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo, Podiatria, Ratownictwo medyczne zaświadczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych, wystawione według przepisów o badaniach sanitarno-epidemiologicznych
- na kierunek Dietetyka na zaświadczeniu może być stwierdzenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych – zdolny do podjęcia prac w procesie produkcji i obrocie żywnością.
- na kierunek Logopedia i pedagogika szkolna zaświadczenie od logopedy o poprawnej wymowie.
W przypadku rekrutacji na studia II stopnia dodatkowo (zamiast świadectwa dojrzałości):
- fotokopia dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał do wglądu) lub jego kopia notarialna
Wzory podań, pełnomocnictw, zgód, zaświadczeń
Wymagane dokumenty należy złożyć w Dziale Rekrutacji osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika lub przesłać pocztą tradycyjną listem poleconym. Aplikacja na studia niepełnoletniego kandydata winna się odbywać wyłącznie w obecności rodzica lub opiekuna prawnego.
Pełnomocnictwa należy udzielić w formie pisemnej u notariusza (notarialne) lub osobiście w Dziale Rekrutacji u upoważnionego pracownika. Pełnomocnictwo może obejmować wszystkie czynności związane z procesem rekrutacyjnym oraz wpisania na listę studentów (tj. złożenie dokumentów, odbiór skierowania na badania lekarskie, odbiór decyzji, odbiór skierowania do domu studenckiego, dopełnienie formalności związanych z zakwaterowaniem ) lub poszczególne czynności wybrane przez Kandydata. Dokumenty od osób trzecich bez stosownego upoważnienia nie będą przyjmowane.
Dział Rekrutacji nie przyjmuje dokumentów przesłanych drogą elektroniczną.
Opłaty
Aby zostać studentem należy złożyć podanie o przyjęcie na studia wraz z kompletem wymaganych dokumentów, spełnić kryteria przyjęć oraz wnieść wymagane opłaty.
Z tytułu postępowania rekrutacyjnego kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną (każda aplikacja na studia wymaga odrębnej opłaty rekrutacyjnej)
Kandydat przyjęty na studia (w wyniku postępowania rekrutacyjnego lub potwierdzenia efektów uczenia się) wpłaca wpisowe.
Kolejnym etapem jest zapłata czesnego (płatne semestralnie), istnieje możliwość dokonywania opłat w ratach na wyższych semestrach.
Czesne za studia wnosi się jednorazowo za semestr pierwszy. Od drugiego semestru (nie dotyczy kierunku lekarskiego) istnieje możliwość wnoszenia opłat w maksymalnie 5 ratach w semestrze. Termin płatności raty to 10 każdego miesiąca (semestr letni – od lutego do czerwca; semestr zimowy – od września do stycznia). Szczegóły płatności zawiera zarządzenie rektora w sprawie zasad płatności za studia.
Wysokość czesnego i pozostałych opłat dostępna na stronie
Świadectwa / dyplomy zagraniczne
- Informacja dla kandydatów na studia posiadających świadectwo zagraniczne
- Jeśli posiadasz zagraniczny dyplom ukończenia studiów magisterskich, pierwszego stopnia lub równoważny…
- Weryfikacja znajomości języka polskiego u obcokrajowców
- Informacja dla kandydatów z Ukrainy
te i inne informacje dostępne na stronie
Wykaz czynników szkodliwych na kierunkach medycznych wymagających zaświadczenia wydanego przez lekarza medycyny pracy:
Dietetyka: oddziaływanie czynników: fizycznych: (przebywanie w wymuszonej pozycji); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Student uczestniczy w zajęciach, w których ma kontakt z żywnością oraz kontakt z chorym. Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej z udziałem zmysłu węchu oraz smaku oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.
Fizjoterapia: oddziaływanie czynników fizycznych (przeciążenie, dźwiganie, przebywanie w wymuszonej pozycji, pola elektromagnetyczne, ultradźwięki, promieniowanie UV, promieniowanie laserowe, wibracje miejscowe); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Student będzie uczestniczył w zajęciach ruchowych wymagających sprawności fizycznej; zajęciach klinicznych oraz praktykach zawodowych. Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej, palpacyjne oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.
Kierunek lekarski: oddziaływanie czynników fizycznych (przebywanie w wymuszonej pozycji, pola elektromagnetyczne, promieniowanie jonizujące, ultradźwięk); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Narażenie na stres. Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej, palpacyjnej oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.
Kosmetologia: oddziaływanie czynników fizycznych (przebywanie w wymuszonej pozycji, pola elektromagnetyczne, ultradźwięki promieniowanie UV, promieniowanie laserowe); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej, palpacyjnej oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.
Pielęgniarstwo: oddziaływanie czynników fizycznych: (przeciążenie, dźwiganie, przebywanie w wymuszonej pozycji, pola elektromagnetyczne, promieniowanie jonizujące); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Narażenie na stres. Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej, palpacyjnej oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.
Podiatria: oddziaływanie czynników fizycznych (przebywanie w wymuszonej pozycji, pola elektromagnetyczne, promieniowanie jonizujące, ultradźwięk); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Narażenie na stres. Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej, palpacyjnej oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.
Ratownictwo medyczne: oddziaływanie czynników fizycznych: (przeciążenie, dźwiganie, przebywanie w wymuszonej pozycji, pola elektromagnetyczne, promieniowanie jonizujące, hałas, trudne warunki terenowe i atmosferyczne); chemicznych (środki dezynfekujące); biologicznych (środki alergizujące, materiał biologiczny zakaźny). Narażenie na stres. Od studenta oczekuje się, że jest w stanie dokonać oceny wzrokowej, słuchowej, palpacyjnej oraz wykonać procedury zgodnie z profilem zawodowym.