Studia I stopnia
Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek studiów:
Cyberbezpieczeństwo
Poziom studiów:
studia I stopnia
Forma studiów:
stacjonarne
niestacjonarne
Liczba semestrów:
6
Profil studiów:
Nadawany tytuł:
licencjat
Elektroniczna rejestracja
(w okresie rekrutacji)
Czesne za semestr na I roku (w roku akademickim 2025/2026):
studia stacjonarne: 4600 zł | studia niestacjonarne: 4600 zł
Termin rekrutacji na ten kierunek:
na rok akad. 2025/26:
> 15 maj – 26 wrzesień 2025
lub do wyczerpania limitu miejsc.
Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.
W uzasadnionych wypadkach Rektor, działając na pisemny umotywowany wniosek kandydata może wyrazić zgodę na przyjęcie dokumentów wymaganych przy postępowaniu rekrutacyjnym po terminie określonym przez Senat zakreślając ostateczny termin ich złożenia.
Cyberbezpieczeństwo 
Dlaczego warto wybrać te studia?
Chcesz w przyszłości zajmować się szeroko rozumianym bezpieczeństwem informacyjnym oraz analizą zagrożeń płynących z rozwoju cyfryzacji? Zależy Ci na tym, by zdobyć aktualną wiedzę na temat metod i procedur identyfikacji oraz zwalczania niebezpieczeństw, które wiążą się z funkcjonowaniem osób i organizacji w środowisku internetowym? Jeśli tak – studia licencjackie na kierunku cyberbezpieczeństwo to coś dla Ciebie! Z nami zgłębisz szeroki wachlarz zagadnień związanych z obszarem cybersecurity, a także zdobędziesz umiejętności praktyczne, które pozwolą Ci profesjonalnie kreować kierunki transformacji informacyjnej i wyznaczać standardy wdrażane przez informatyków.
Program studiów obejmuje zarówno tematykę z dziedziny prawa, komunikacji społecznej, socjologii czy kryminalistyki, jak i przedmioty informatyczne – np. podstawy programowania, technologie sieciowe – które pozwolą Ci zrozumieć zagadnienia od strony praktycznej. W toku kształcenia poznasz i zrozumiesz krytyczne obszary bezpieczeństwa informacyjnego, rodzaje zagrożeń w cyberprzestrzeni i najnowsze metody zapobiegania nielegalnym praktykom. Odbędziesz też liczne zajęcia praktyczne – warsztaty, ćwiczenia, laboratoria – na których wypracujesz umiejętności niezbędne w Twojej przyszłej pracy.
Cyberbezpieczeństwo – co nas wyróżnia?
- Zyskasz interdyscyplinarną wiedzę o cyberbezpieczeństwie z perspektywy nauk społecznych.
- Na dyplomowym roku zrealizujesz projekt społeczny na wybrany przez siebie temat.
- Zdobędziesz praktyczne umiejętności i nauczysz się pracować metodą projektową.
- Odbędziesz cenne praktyki zawodowe i poznasz konkretne perspektywy zatrudnienia dla absolwentów kierunku.
- Będziesz czerpać wiedzę od wykładowców z dużym doświadczeniem praktycznym i dydaktycznym.
- Będziesz studiować w międzynarodowej, niepowtarzalnej atmosferze!
Cyberbezpieczeństwo – co możesz robić po tych studiach?
Jako absolwent kierunku cyberbezpieczeństwo, możesz rozwijać się na różnych specjalistycznych stanowiskach związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa w sieci. Firmy i instytucje z wielu branż poszukują m.in.:
- analityków cyberbezpieczeństwa, którzy planują i wdrażają odpowiednie procedury;
- audytorów infrastruktury sieciowej, którzy na bieżąco analizują systemy danej organizacji i rekomendują ewentualne zmiany;
- konsultantów, którzy analizują najnowsze trendy i przepisy w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolą firmy w tym zakresie.
Zapotrzebowanie na specjalistów w branży Cybersecurity rośnie wraz z dynamicznym rozwojem cyfryzacji, dlatego znajdziesz zatrudnienie wszędzie tam, gdzie kluczowe jest dbanie o bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurach, podczas transakcji online czy na serwerach pocztowych – np. w organach państwowych administracji publicznej, korporacjach różnego typu, firmach konsultingowych czy też agencjach ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
- Jesteś świadomy przełomowej roli Internetu w życiu społecznym i rozumiesz szanse, jak i zagrożenia związane z rozwojem cyfryzacji.
- Chcesz zdobyć szeroką wiedzę kierunkową, popartą praktycznymi umiejętnościami m.in. z zakresu podstaw informatyki.
- Chciałbyś zajmować się cyberbezpieczeństwem w obszarze projektów, analizy zagrożeń i trendów, prowadzenia szkoleń czy wdrażania procedur oraz rekomendacji.