Studia I stopnia
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Kierunek studiów:
Ekonomia
Poziom studiów:
studia I stopnia
Forma studiów:
stacjonarne
niestacjonarne
Liczba semestrów:
6
Profil studiów:
Nadawany tytuł:
licencjat
Elektroniczna rejestracja
(w okresie rekrutacji)
Czesne za semestr na I roku (w roku akademickim 2025/2026):
studia stacjonarne: 4200 zł | studia niestacjonarne: 4200 zł
Termin rekrutacji na ten kierunek:
na rok akad. 2025/26
> 15 maj – 26 wrzesień 2025
lub do wyczerpania limitu miejsc.
Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.
W uzasadnionych wypadkach Rektor, działając na pisemny umotywowany wniosek kandydata może wyrazić zgodę na przyjęcie dokumentów wymaganych przy postępowaniu rekrutacyjnym po terminie określonym przez Senat zakreślając ostateczny termin ich złożenia.
Na tym kierunku także studia II stopnia
Ekonomia 
Dlaczego warto wybrać te studia?
W dobie postępującej globalizacji i ciągłego rozwoju gospodarki, ukończenie studiów ekonomicznych da Ci pewne i wszechstronne perspektywy zawodowe. Fascynują Cię krajowe i lokalne mechanizmy rynkowe? Interesujesz się finansami, statystyką, ekonomią przemysłu czy przedsiębiorstw? Po ukończeniu studiów na kierunku ekonomia I stopnia nauczysz się rozumować jak ekonomista, a także profesjonalnie analizować i zarządzać procesami w tym obszarze. Nauczysz się wykonywać analizy jakościowe i ilościowe, rozwiązywać skomplikowane problemy natury ekonomicznej i podejmować decyzje ekonomiczne oraz przewidywać ich konsekwencje. Wyposażymy Cię w szeroką wiedzę teoretyczną oraz praktyczne narzędzia, które bez wątpienia wykorzystasz w swojej dalszej karierze zawodowej.
Podczas studiów ekonomicznych zgłębisz zagadnienia z ekonomii ogólnej – w tym mikroekonomii, która zajmuje się funkcjonowaniem poszczególnych elementów gospodarki (części składowych systemu gospodarczego), oraz makroekonomii, która bada procesy gospodarcze w ujęciu całościowym. Poznasz też podstawy pokrewnych nauk społecznych, takich jak prawo gospodarcze, socjologia czy geografia społeczno-ekonomiczna. Co ważne, z nami wypracujesz warsztat pracy przyszłego ekonomisty, który opiera się na analizie i statystyce matematycznej, ekonometrii, zarządzaniu bazami danych czy narzędziach informatycznych.
Ekonomia – co możesz robić po tych studiach?
Jako absolwent ekonomii, będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami, które wykorzystasz na stanowiskach oferowanych przez:
- firmy i korporacje zajmujące się handlem krajowym i zagranicznym, a także działy finansowe, controllingu czy marketingu w przedsiębiorstwach różnego typu i wielkości;
- banki i instytucje finansowe, firmy leasingowe, audytowe, consultingowe, księgowe;
- ośrodki i instytucje zajmujące się oceną ryzyka ekonomicznego, prognozowaniem gospodarczym, analityką rynku czy ekonomią sektora publicznego.
Studia ekonomiczne pozwolą Ci rozwijać karierę na różnych stanowiskach, od specjalistycznych po managerskie, a także prowadzić własną działalność biznesową albo doradczą (np. z zakresu zarządzania ryzykiem gospodarczym, analizy inwestycyjnej czy negocjowania umów handlowych). A może będziesz pracować w mediach jako komentator lub dziennikarz ekonomiczny? Ten kierunek otwiera wiele drzwi do rozwoju – przekonaj się!
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
- Interesują Cię nauki społeczne i procesy rządzące gospodarką oraz handlem.
- Wierzysz, że matematyka jest królową nauk i nie sprawia Ci trudności poruszanie się w świecie liczb oraz danych.
- Jesteś osobą skrupulatną, dobrze zorganizowaną, szybko podejmujesz decyzje i masz naturalne zdolności analityczne.