Studia I stopnia
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Kierunek studiów:
Logistyka
Poziom studiów:
studia I stopnia
Forma studiów:
stacjonarne
niestacjonarne
Liczba semestrów:
6
Profil studiów:
Nadawany tytuł:
licencjat
Elektroniczna rejestracja
(w okresie rekrutacji)
Czesne za semestr na I roku (w roku akademickim 2025/2026):
studia stacjonarne: 3600 zł | studia niestacjonarne: 3600 zł
Termin rekrutacji na ten kierunek:
na rok akad. 2025/26
> 15 maj – 26 wrzesień 2025
lub do wyczerpania limitu miejsc.
Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.
W uzasadnionych wypadkach Rektor, działając na pisemny umotywowany wniosek kandydata może wyrazić zgodę na przyjęcie dokumentów wymaganych przy postępowaniu rekrutacyjnym po terminie określonym przez Senat zakreślając ostateczny termin ich złożenia.
Na tym kierunku także studia II stopnia
Logistyka 
Dlaczego warto wybrać te studia?
Szukasz kierunku studiów, który da Ci szerokie perspektywy zawodowe? Interesujesz się handlem i ekonomią, a w szczególności procesami, które pozwalają na sprawny przepływ towarów i surowców w skali globalnej? Studia I stopnia na kierunku logistyka to pierwszy i najważniejszy krok do kariery w dynamicznie rozwijającej się branży logistycznej. W trakcie kształcenia zyskasz szeroką wiedzę kierunkową, a dzięki praktykom studenckim zdobędziesz pierwsze doświadczenia zawodowe pod okiem ekspertów.
Logistyka to kierunek, którego program koncentruje się na zagadnieniach związanych z handlem międzynarodowym, komunikacją biznesową oraz usługami logistycznymi w skali globalnej. Obok przedmiotów kierunkowych z obszaru geografii gospodarczej, ekonomii, prawa czy zarządzania w logistyce, poznasz specjalistyczne zagadnienia dotyczące międzynarodowych stosunków gospodarczych, by móc swobodnie poruszać na szerokim rynku usług logistycznych i wspierać przedsiębiorstwa handlowe w utrzymaniu płynności finansowej oraz wzroście zysków.
Logistyka – co możesz robić po tych studiach?
Po ukończeniu studiów logistycznych możesz pracować:
- w firmach, instytucjach, przedsiębiorstwach czy korporacjach związanych z handlem zagranicznym i biznesem międzynarodowym
- w największych centrach logistycznych i spedycyjnych, obsługujących import i eksport transgraniczny
- jako specjalista ds. planowania i realizacji dostaw, zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwie czy analizy i projektowania procesów logistycznych
Możesz też rozwijać własną działalność gospodarczą np. w zakresie consultingu logistycznego dla firm i przedsiębiorstw, które chcą wejść na rynek logistyki lub poszerzyć swoją działalność handlową o nowe rynki zagraniczne.
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
- Chcesz zgłębić rolę logistyki jako ważnego czynnika biznesu międzynarodowego.
- Lubisz planować, jesteś świetnym organizatorem, a kontakt z ludźmi to Twój żywioł.
- Chcesz się rozwijać zawodowo w sektorze handlu i biznesu międzynarodowego.